Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu uhdesinde bulunan acil yardim hattı bugüne kadar 50.410 çağrı almistir. Buraya gelen çağrı telefonun ucundaki sosyal hizmet uzmanı ve psikologlar tarafından kayıt altına alınarak vakanın durumuna gore değerlendirilerek, hukuki ve bilgilendirme ve psikolojik rehabilitasyon süreçleri hizmeti verilmektedir.

Hattın bilinirliğini arttırılması adına geçtiğimiz yıl Türkiye şoförler ve otomobilciler federasyonu ile bir protokol yapılmış ve 80.000 taksiye numaraların yazıldığı sticker yapıştırılması kararı hayata geçirilmiştir.

Ankara Buyuksehir belediyesinden de bu konuda destek istenmiş ve 50 noktada 7 gün süreyle bilboardlarda acil yardim hattı afişlerinin yer alması taleplerimiz kabul görmüştür. Belediyelerle işbirliğinin önemine inanmaktayız .

Bu nedenle bir ilk olan yerel yönetimlerde bilgilendirme afişlerine Ankara'dan başladık. Belediye otobüslerinde de dijital ekran da yer alacak bu bilgilendirme mesajları ile acil yardim konusunda hizmet ağımızı genişleterek şiddetin mekanizmalarının bilinirliğini arttırmak istiyoruz.

Bu nedenle duyarlılık göstererek teklifimizi kabul eden Ankara Buyuksehir Belediyesine tesekkur ediyoruz. Son dönemde şiddetin nereden geleceğini bilmediğimiz bir ortam yaşamaktayız.

Bu nedenle herkesin elinin altında bulunması ve ihtiyaç dahlinde aranmak üzere ajandalarımıza kaydedilmesi gerekmektedir.

STK olarak bu konuda ki isbirliklerimizin daha da ileri götürüleceği bir süreci baslattik.Siddet bir insan hakları ihlalidir diyerek yasaların uygulanması adına mücadelemizi sürdürerek işbirliklerini devam ettireceğimizi bilinmesini istiyoruz.

Canan GULLU

TKDF Başkanı

 

 

Ankara Buyuksehir Belediye Baskanlığı-TKDF ısbirligi ile şiddet,taciz ,tecavüz ve çocuk istismarı konularinda isbirligi adina Ankara da 50 bilbord da panolardayız. Bu noktalarda...

 

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN