Kadınlar 90 yıllık emeğe sahip çıkacak

 

 

İzmir Kadın Hakları Koruma Derneği'nde 8 Mart Dünya kadınlar Günü öncesi yapılan toplantıya katılan kadınlar, kadınların 90 yıllık emeğine sahip çıkacakları mesajı verdi.

 

EGE MECLİSİ / Toplantıya konuk olarak, Ankara'dan gelen Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ve Federasyon Ege Temsilcisi ve Kadın hakları Derneği Başkanı Engin Demir de katıldı. Demir, Cumhuriyeti 90 yıllık enkaza benzeten söylemlere karşı Cumhuriyet'in kadınlara birey olma hakkını verdiğini vurgulayıp, sadece bu nedenle bile mücadelenin kaçınılmaz olduğunu söyledi.
Federasyon Başkanı Canan Güllü de şiddetin artttığı, ahlaki dezenformasyonun had safhada olduğu bu şüreçte enkaz yaratanların bu söylemi dile getirmelerinin düşündürücü olduğunu belirterek, "Federasyona 1- Ocak 2106 ile 28 Şubat 2016 tarihlerinde gelen çağrı 473. Mağdur yaş aralığı 6-65. Arayan mağdur yakını 124. Acil Vaka 3. Sığınma evlerine gönderilen sayısı 10. Emniyet kanalıyla destek alan vaka 12. Arayanların yüzde 46.5'i fiziksel ve ekonomik şiddet, yüzde 2.47'si psikolojik şiddetten şikayet ederken yüzde yüzde 35.95'i maddi yardım talebinde bulundu" dedi. (dha)

 

Kaynak: http://www.egemeclisi.com/haber/38124/kadinlar-90-yillik-emege-sahip-cikacak.html

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN