Uye derneğimiz Femin Art 10. yılı ve 8 mart etkinlikleri

 TRABZON FEMİN-ART’IN 10. GURUR YILI

 Trabzon’da kurulan ve dünyaya yayılan Femin Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği, 10. yaşını La Vella Cafe’de gerçekleştirdiği yemekle birlikte kutladı.

Yemeğe çok sayıda kadın sanatçılar, TRT Bölge Müdürü Salih Serdar Şişman ve basın mensupları katıldı.

 10. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde hafta içinde Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde ‘Sevgi Emektir’ sergisi açıldı, Kadın Sanatçılardan oluşan üyelerin konseri büyük beğeni topladı. Yine kuruluş yıldönümü ve 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Femin-Art Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu ağırlandı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde, “Dünya Kadınlar Günü” konulu panelde Şükran Üst  ‘’ Moda ve Tüketim çıkmazında kadın ‘’panelistlik yaptı. 

TRABZON’U DÜNYAYA TANITIYORUZ 10 yıl gecesinin başında Femin-Art’ın yaptığı faaliyetlerin yer aldığı bir video görüntü seyredildi. Ardından Genel Başkan Şükran Üst bir konuşma yaparak davetlilere teşekkür etti.

 Femin Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Başkanı Şükran Üst gecede yaptığı konuşmada şunları söyledi: Femin Art olarak Türkiye’nin en aktif derneklerinden biriyiz. Bunu biz değil Dernekler müdürlüğümüz söylüyor. Şu ana kadar 150’nin üzerinde ulusal ve uluslararası sergiler, paneller, sempozyumlar, festivaller yaptık. 50 ülke sanatçısını Trabzon ve Rize ye getirdik. Bölgemizi tanıttık. Trabzon’u çok seviyorlar. Gittiklerinde bu şehri anlata anlata bitiremiyorlar.

 Biz şehrimize çok katkı yapıyoruz ama burada bizim farkımızda değiller. Dilerim ileride bu farkındalık oluşur’ Türkiye de 12 şubemiz ve 5 yurt dışı şubemiz yanı sıra 23 ülkede temsilciliğimiz var. Dünya’nın birçok ülkesi ile sanat köprüleri kurduk, kurmaya devam edeceğiz. Dünyada bir ilk 28 ülke kadın sanatçıları ile DÜNYA RENKLERİ SOLMASIN HAPİSHANELER DOLMASIN Trabzon Bahçecik ceza ve tutuk evindeki  MAHKÛMLARLA BİRLİKTE KADINLAR KOĞULARINI ONLARIN HASRETLERİNİ, UMUTLARINI ANLATAN GÖRSELLERLE RESİMLEDİK,. Bu inanılmaz bir etkinlikti.

SOSYAL SORUNLARA DİKKAT ÇEKİYORUZ Çok sosyal etkinlikler yaptık. Şiddete bir fırça da sen at etkinlikleri yaptık. Dünya çocukları barış istiyor diye etkinlikler yaptık. Sosyal sorunlara dikkat çekmeye çalışıyoruz.

. Trabzon’dan sanat ile dünyayı kucaklıyoruz.

Genel Başkan Şükran Üst, Bu hafta çok yoğun etkinliklerimiz oldu. Trabzon da ki etkinliklerimiz yanında 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle tüm şubelerimizde sergiler yapıldı.  Haziranda Bursa ve Eylülde Ayvalık şubelerimizin şubemizin uluslararası resim festivalleri olacak.

Kasım ayında Japon temsilcilerimiz.   Morishita Takako ve  IWASAKI Nagi Japonya Chizu kenti belediye başkanı ile bizi festivale davet ediyorlar dedi.  Gecenin ilerleyen saatlerinde Femin-Art üyeleri müzik eşliğinde eğlencelerine devam etti.

 

 

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN