'Paralellerin itibar suikastı...'

 ‘Paralellerin itibar suikastı...’

Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu’nun tartışma yaratan ‘şehvet’ fetvası ile ilgili Adalet Bakanı Bozdağ, “Paralel Devlet Yapılanması ve destekçileri ile beraber dinden, dindarlardan rahatsız zavallılar itibar suikastı yapmaya çalıyor” dedi.

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu’nun büyük tepki çeken “şehvet” fetvası ile ilgili Twitter hesabından “Paralel Devlet Yapılanması ve destekçileri ile beraber dinden, dindarlardan rahatsız zavallıların, şimdi de Diyanet İşleri Başkanlığı’na itibar suikastı yapıyorlar” değerlendirmesinde bulundu. Diyanet İşleri Başkanlığı adına fetva veren kurum olarak bilinen, “Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu”nun resmi internet sitesine gelen, “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşür mü” sorusuna verilen, “Babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur” ve “Babanın kızını kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duyması, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir” şeklindeki ifadelerin yer aldığı yanıt tartışma yaratmıştı.
 
‘Pisliklerinde debelenebilirler’
 
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, İslam’ın doğru öğretilmesi, öğrenilmesi, ve doğru yaşanmasının sigortalarından olduğunu savunan Bozdağ, şunları kaydetti: “İslam’ın doğru öğretilmesi, öğrenilmesi ve doğru yaşanmasından rahatsız olanlar, daima Diyanet’e karşı olmuştur. Diyanet, Müslüman’ın, huzurumuzun, birliğimizin, kardeşliğimizin ve maneviyatımızın hizmetindedir, hizmetinde olmaya da devam edecektir. Diyanet’i itibarsızlaştırmak isteyen alçaklar, amaçlarına ulaşamayacaklar ama kirli niyetlerinin pisliğinde debelenebilirler.”
 
Kadın Dernekleri: Türkiye’de ensest oranı yüzde 40!
 
Diyanet’in “Babanın kızına şehvet duyması haram değildir” fetvasına ilişkin tartışmalar devam ederken, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’ndan da sert bir tepki geldi. Federasyonun başkanlığını yürüten Canan Güllü, Türkiye’de yaşanan ensestin boyutlarının yüzde 40’lara vardığını öne sürdü. “Her ilde her ilçede her köyde yaşanıyor” diyen Güllü, “Bazıları gizlemekte bile gerek görmüyor. Devletin acilen bu konuya çözüm getirmesi lazım” dedi. Türkiye Ensest Haritası araştırmasını yapan Güllü, T24’e yaptığı açıklamada, “Diyanet tarafından ensestin normalleştirildiğini” savunarak, “dini cinselliğe eş gören bir sistematiğin getirildiği” söyledi. Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu’nun, ‘bir babanın öz kızına yönelik şehvet duyması’na ilişkin bir soruya verdiği “Haram değil” cevabına yönelik konuşan Güllü, “Son dönemlerde ensest ilişkinin artışı var. Bunun sebebi sadece din değil, sosyal çevreden uzaklaşıp içe kapanan toplumdaki muhafazakarlıktan dolayı da yaşanıyor bu. Diyanet web sitelerinde ensesti normalleştiren fetvalar vereceğine, Milli EğitimBakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı bu konuya çözüm üretmeli” diye konuştu.
 
O platform kapatıldı
 
Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, çıkan haberlere ilişkin, “Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz” dedi. Keleş, Dini Soruları Cevaplandırma Platformu’nu da kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi. Keleş,  “Alınan güvenlik hizmeti raporuna göre Din işleri Yüksek Kurulumuzun sitesi son günlerde pek çok saldırıya maruz kalmıştır. Başkanlığımızın temel ilke ve prensipleriyle tamamen tezat teşkil eden, Başkanlığımıza ve yüce dinimiz İslam’a yönelik olumsuz algı oluşturmak amacıyla planlanan bu edep ve ahlak dışı sabotajın sorumluları en kısa zamanda tespit edilerek, adalete teslim edilecektir” dedi. 
 
Kaynak: http://www.gazetevatan.com/-paralellerin-itibar-suikasti--903297-gundem/

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN