Kadın düşmanı kadın dernekleri

 

Yıllardır devlet teşvikleriyle lüks bir hayat süren, STK sıfatıyla metropollerin en kıymetli yerlerinde bina ve hizmet tahsisi alan ideolojik kadın dernekleri, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadın bakan Sema Ramazanoğlu ile ilgili ahlaksız açıklamasına sahip çıktı.

 
Kadın düşmanı kadın dernekleri
 
FARUK ARSLAN / İSTANBUL - Devlet teşvikleriyle yıllardır ultra-lüks bir hayat süren, sivil toplum kuruluşu sıfatıyla metropollerin en kıymetli yerlerinde bina ve hizmet tahsisi alan sol tandanslı ideolojik kadın dernekleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkındaki ahlaksız açıklamasına adeta kol kanat gerdi.
Ulusal basında sıkça boy gösteren, kadınların haklarını savunduğunu öne süren Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Canan Güllü’ye göre Kılıçdaroğlu’nun, “Bakan birilerinin önüne yatmış vaziyette” sözü herhangi bir hakaret içermiyor. Bir kadın derneği olarak, kadın bakana yönelik “Önüne yatmak” tabirinin kullanılmasını nasıl yorumladıklarına dair Başkan Güllü ile muhabirimiz arasındaki konuşma şöyle gerçekleşti:
Akit: Sizce “Önüne yatmak” tabiri hakaret veya küfür değil midir?
Canan Güllü: Hayır değildir. Kemal Bey burada 17-25 Aralık’taki bir ifadeyi kast ediyor.
Akit: Yani size “Kılıçdaroğlu’nun önüne yatıyorsunuz” denilirse bunu hakaret saymaz mısınız?
Canan Güllü: Hayır, bu ikiyüzlülük olur. ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyen bakanın bugünkü tavrını da ikiyüzlülük olarak görürüm. O Müslüman din kavramı içine ensest sığar mı? Bunları konuşalım. Yoksa dindar değil tecavüzcü nesil olur.
Akit: Bir zihniyetten bahsettiniz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeğeni 2012 yılında 4 çocuğa tecavüzden yargılanmış ve hapis cezasına çarptırılmıştı. Bu zihniyetle ilgili açıklama yapmış mıydınız?
Canan Güllü: Hayır. Beni ve federasyonumu kişiler üzerinden yargılamayın.
Akit: Ama bakanı eleştiriyorsunuz, bu kişi üzerinden yargılama olmuyor mu? Şu an o Karaman’daki sapık cezaevinde değil midir?
Canan Güllü: Peki o çocukların o sapıkla ilgili getirdiği ortamı denetlemek zorunda değil miyiz?
Akit: Evet. Bunu, Kılıçdaroğlu’nun 4 çocuğa tecavüz eden yeğeni ile ilgili de söylüyor musunuz? 
Canan Güllü: Ben şimdi sizden duyuyorum. Araştırırım bakarım söylenecek sözüm varsa söylerim.
Akit: 4 çocuğa tecavüz olayını duymamak sizin için zül değil midir?
Canan Güllü: Hayır zül değil, haberi olmamaktır. 
Akit: Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sizin derneğinizin de olayın üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen hiçbir açıklaması olmamış??
Canan Güllü: Beni ne olur sizinle konuştuğuma pişman etmeyin.

Kaynak: http://www.yeniakit.com.tr/haber/kadin-dusmani-kadin-dernekleri-160489.html

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN