Bozdağ kadına şiddete 'uyuşmazlık' dedi: Devletin araya girmesi ne kadar doğru?

 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kadına şiddete ilişkin, “Aile içi şiddetin kadınla erkek arasındaki uyuşmazlıklarda devletin bu kadar polisiyle askeriyle hakimiyle psikoloğuyla sosyal çalışmacısıyla uzmanıyla bu kadar kadınla erkeğin arasına girmesi ne kadar doğru?” yorumunu yaptı.

Fotoğraf: DHA

Fotoğraf: DHA

Devlet müdahalesinin kadına şiddete son verip vermediğini ve‘yuva kurtarmaya’ katkı sağlayıp sağlamadığını sorgulayan Bozdağ, polisin araya girip işi tatlıya bağlaması gibi durumlara son verildiğini savundu.

Bozdağ, kadın örgütlerinin eleştirilerinin üzerinde durulması gerektiğini söyledi: “Evden uzaklaştırma cezası verdiğimiz kadın veya erkeğin kaçı daha sonra bir araya geldi, yuvasını bir arada tuttu? Kaçı şiddete son verdi? Bunların kaçı cinayetle sonuçlandı? Kaçı daha ağır suçlar işlenmekle sonuçlandı? Bizim bu uygulamanın sonuçlarını mutlaka görmemiz lazım.”

Kadını ve aileyi ‘koruma’yla ilgili hükümetin iyi niyetli olduğunu belirten Bozdağ, “Attığımız adımlar niyetimize uygun sonuçlar ortaya koyuyor mu, koymuyor mu? Bence bunu bütün tartışmalardan, eleştirilerden, baskılardan ari şekilde tartışmamız, masaya yatırmamız gerek” diye konuştu.

Kaynak: http://www.diken.com.tr/kadina-siddete-uyusmazlik-diyen-bozdag-devletin-kadinla-erkegin-arasina-girmesi-ne-kadar-dogru/

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN