AVON Açıklaması

 130 yıldır kadınları ek kazanç fırsatları ve kişisel gelişim olanaklarıyla buluştururken, aynı zamanda onların yasal hakları için de durmaksızın mücadele etmekteyiz. Kadınları desteklemek ve güçlendirmek şirketimizin varoluş amacıdır. Bu nedenle son dönemde kamuoyuna yansıyan,  Gebze Operasyon Merkezimizdeki insan kaynakları yönetimiyle ilgili asılsız iddialardan dolayı üzüntü duyuyoruz. Bu konuda duyduklarınızın çoğu en basit anlatımla gerçek dışıdır.

 

Konuyla ilgili gerçekleri tüm netliğiyle paylaşmak isteriz:

·         AVON, Satış ve Pazarlama konularında uzmanlığı olan ticari bir kuruluştur ve tüm dünyada ana iş kolu dışında kalan depo, nakliye, temizlik, güvenlik gibi hizmetleri, konularında uzman olan güvenilir şirketlerden sağlamaktadır. AVON olarak tedarikçi firmalarımızın AVON değerlerine ve prensiplerine bağlı çalışmalarını denetlemekle yükümlüyüz. Düzenli olarak yapılan denetimlerle bu konudaki sürekli iyileştirmeleri takip ediyoruz.

·         Gebze Operasyonumuzda, depo yönetimi konusunda global bir depo yönetimi servis sağlayıcısı olan Klüh firması ile çalışmaktayız, sözü geçen çalışanlar da Klüh firmasının çalışanlarıdır.

·         GEBZE Operasyon Merkezimizden aldığımız bilgiye göre iş aktine son verilmiş olan 2 Klüh çalışanının işten çıkarılmasının, sendika üyesi olmalarıyla hiçbir bağlantısı yoktur ve söz konusu işten çıkarmalar İş Kanunu’nun ilgili maddelerine uygun şekilde yapılmıştır.

  • Ana iş kolumuza ve uzmanlık alanımıza girmeyen konularda destek aldığımız tedarikçilerimizin çalışanlarını kadromuza almamız şirketimizin global yapılanmasına uygun değildir. Uzmanı olmadığımız bir konuyu üstlenmemiz hizmet kalitemizi etkileyeceği için stratejik seçimimiz bu tür hizmetleri üçüncü partilerden tedarik etmek şeklindedir. 

·         Avon, çalışma alanlarında global sağlık ve güvenlik kurallarına titizlikle uyan hatta mümkün olan her alanda bu kuralların da üzerinde uygulamaları hayata geçiren bir şirkettir.  Bu uygulamalarımız kapsamında çalışma ortamı, iletişim ve şartlarla ilgili geri bildirimleri hem Avon çalışanlarından hem de hizmet sağlayıcı firmaların çalışanlarından düzenli olarak alırız. Olağan iş akışımız dahilinde bu konularda yapılacak iyileştirmelerle ilgili yeni düzenlemeleri hayata geçiririz.

·         Dünya çapında birçok farklı ülkede örnek işverenler arasında yer alıyoruz. Bu itibarımız arkasında yasaların gerektirdiği uygulamaların çok ötesine geçen insan odaklı ve sorumlu yaklaşımımız yatıyor. Bu konuda en son örnek, Avon Türkiye olarak KAGİDER tarafından Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) sertifikasını almaya hak kazanmamızı sayabiliriz.

Kadın hakları için savaşmak ve ayrımcılıkla mücadele etmek, bizim şirket değerlerimizin de üzerinde, varoluşumuzun temelini oluşturuyor. Bu alanlarda örnek gösterilecek birçok girişime bir yüzyıldan fazladır liderlik etmenin gururunu yaşıyoruz.

 

Bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi yolculuğumuzun her noktasında kadınları güçlendirme misyonumuzu kararlılıkla sürdüreceğiz. Avon olarak temel değerlerimize son derece bağlıyız ve dürüstlük  sadece çalışanlarımızla değil, dünya üzerindeki 6 milyon Temsilcimiz ile kurduğumuz ilişkinin de temelini oluşturan en önemli değerimizdir.

 

Bilginize sunarız.

 

Avon Türkiye

 

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN