Kadına şiddet: Sokakta önce lafla taciz eden saldırgan, kadının boynunda sigara söndürdü

 Antalya'da annesi ve teyzesiyle evlerine giden 20 yaşındaki Dilay Özel, yolda sigara içen teyzesine sözlü ve fiziksel tacizde bulunan B.T.'nin saldırısına uğradı. B.T.'nin, boynunda sigara söndürdüğü Dilay Özel, "Doktorlar izin kalıcı olduğunu söyledi. En ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.

 
 
 
DHA
 
Salı, 16 Mayıs 2017 23:22


 

Antalya'ya bağlı Muratpaşa ilçesinde, geçtiğimiz cumartesi saat 18.40 sıralarında meydana gelen olayda üç kadın sokakta yürüdükleri esnada B.T.'nin saldırısına uğradı. Havalimanı dönüşünde ara sokağa otomobili park ettikten sonra annesi E.Y. ve teyzesi E.K. ile birlikte eve doğru yürüdüklerini belirten Dilay Özel, teyzesinin sigara yaktığı sırada karşıdan gelen iki kişiden B.T.'nin, "Bu ülke ne hale geldi, kadınlar yolda sigara içiyor. K....ler gibi" dediğini söyledi. Bu sırada çevrede başka kimse olmadığını söyleyen Özel, bunun üzerine annem 'Bize mi dediniz? Burası özgür bir ülke. İçtiğim sigaraya karışamazsın' diye bağırdı.

5 SOKAK KOVALANAN SALDIRGANI VATANDAŞLAR YAKALADI

Dilay Özel olayı anlatırken, "Adını sonradan öğrendiğimiz B.T. de 'Üzerinize neden alınıyorsunuz' dedi ve 'S.....n gidin' şeklinde küfretti" dedi. Bunun üzerine yaşanan arbedede B.T.'nin, annesinin boğazını sıkarak iteklediğini söyleyen Özel, "Adamın anneme saldırdığını görünce koşarak müdahale ettim. Ayırmaya çalışırken adam elindeki sigarayı boğazıma bastırdı. Ben acıyla kıvranırken o kaçmaya başladı. Yaklaşık 5 sokak kovaladıktan sonra vatandaşların yardımıyla yakalandı. Hemen polisi aradık. Çevredeki vatandaşlar da saldırgana müdahale etti. B.T. gözaltına alınırken biz de karakola giderek şikayetçi olduk" diye konuştu.

Olay sonrası Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden darp edildiklerine dair rapor aldıklarını söyleyen Dilay Özel, "Uzmanlar, boğazımda ikinci dereceden yanık oluştuğunu, sigara izinin kalıcı olduğunu söyledi. Estetik operasyon geçirmem gerekiyormuş. Ben o saldırganın izini ömrüm boyunca boğazımda taşıyacağım. Artık yolda da yürüyemez olduk. Dava açacağız. En ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı bu kişi ile ilgili gözaltına alınması talimatı verdi.

 

 

 

Kaynak: http://haber.sol.org.tr/toplum/kadina-siddet-sokakta-once-lafla-taciz-eden-saldirgan-kadinin-boynunda-sigara-sondurdu-196639

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN