Kadınlar "Erkek Adalet Değil Gerçek Adalet" Sloganıyla Yarın Adalet Yürüyüşü'nde

 

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’nun çağrısıyla bir araya gelen kadın örgütleri ve bağımsız kadın aktivistler, 1 Temmuz Cumartesi günü “Erkek Adalet Değil Gerçek Adalet İstiyoruz” talebiyle Adalet yürüyüşçülerine katılacak.

Kadınlar, yürüyüşün 17. gününde Adapazarı Akyazı Balbalı mevkiinde bir araya gelecek. “Eşitlik yoksa adalet de yok” diyerek çocuklar, LGBTİ’ler, KHK ile kapatılan sivil toplum kuruluşlar ve işlerinden olmuş emekçiler, akademisyenler, karar mekanizmalarından uzaklaştırılan kadınlar için adalet talebini yükseltecekler.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü yürüyüşle şöyle konuştu:

“Cezasızlığın sıradan hale geldiği, siyasetin cezalandırıldığı ve yasaklandığı, özgürlük ve adalet talebinin dahi tehdit olarak görüldüğü, kadına yönelik şiddetin neredeyse ödüllendirildiği mevcut siyasi iklimde kadınlar öfkeli.

“Hayatlarının kısıtlandığı, yargı kararlarının erkek egemen adalet çerçevesinde verildiği, iktidarın adaleti cinslerin sadece kendi arasındaki adalet olarak kurguladığı bir Türkiye’de bugün en çok kadınlar adaletten alacaklı. Gücünü gericilikten alan erkek şiddeti ve cezasızlığın son bulması için, tarikat yurtlarında tecavüze uğrayan bu ülkenin çocukları için adalet istiyoruz.”

Adalet Yürüyüşü haritası

CHP'nin 15 Haziran'da başlattığı Adalet Yürüyüşü, 9 Temmuz'da İstanbul Maltepe'de düzenlenecek mitingle sona erecek.

TIKLAYIN - İNTERAKTİF HARİTAYLA ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜN 2 HAFTASI (ÇT)

 

Kaynak: http://bianet.org/bianet/kadin/187909-kadinlar-erkek-adalet-degil-gercek-adalet-sloganiyla-yarin-adalet-yuruyusu-nde

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN