HABER MERKEZİ- Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’nun çağrısıyla bir araya gelen kadın örgütleri ve bağımsız bireysel katılımcı kadınlar 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü “Erkek Adalet Değil Gerçek Adalet İstiyoruz” talebiyle Adalet yürüyüşcülerine katılacak.

Adapazarı Akyazı’da bir araya gelecek olan kadınlar “Eşitlik yoksa adalet de yok” diyerek  çocuklar, LGBTİ bireyler, KHK ile kapatılan sivil toplum kuruluşlar ve işlerinden olmuş emekçiler, akademisyenler, karar mekanizmalarından uzaklaştırılan kadınlar için adalet talebini yükseltecek.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Canan Güllü yürüyüşle ilgili yaptığı açıklamada “Cezasızlığın sıradan hale geldiği, siyasetin cezalandırıldığı ve yasaklandığı, özgürlük ve adalet talebinin dahi tehdit olarak görüldüğü, kadına yönelik şiddetin neredeyse ödüllendirildiği mevcut siyasi iklimde kadınlar öfkeli. Hayatlarının kısıtlandığı, yargı kararlarının erkek egemen adalet çerçevesinde verildiği, iktidarın adaleti cinslerin sadece kendi arasındaki adalet olarak kurguladığı bir Türkiye’de bugün en çok kadınlar adaletten alacaklı. Gücünü gericilikten alan erkek şiddeti ve cezasızlığın son bulması için, tarikat yurtlarında tecavüze uğrayan bu ülkenin çocukları için adalet istiyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: https://www.artigercek.com/kadinlar-1-temmuz-da-adalet-yuruyusu-nde#.WVYxx0MLW7c.twitter