Kadın Duyarlılığı ile Barışa Çağrı Metni

YÜZLER ESAS NE İÇİN KIZARMALI?
Merhaba
28 Ağustos 2012
Artık sıcak bir merhaba ile güne başlamıyoruz son zamanlarda farkında mısınız?
Evlerimizden çıkmadan açtığımız televizyonlardan yayılan negatif enerji yüklü yürek dağlayan haberler ve okuduğumuz gazetelerden yansıyan şiddet haberleri ile güne nasıl sevecen başlanır ki? Birbirimize yan yan bakmaya, ufacık bir kıvılcımda alev almaya ,siz ve biz olmaya başlayalı o kadar uzun zaman oldu ki..
Kadın STK olarak bizler de son günlerde kamuoyunda sıkça yapılan tartışmaları, iyice açığa çıkmış olan hükümetin kadın bedeni üzerinden yürüttüğü ve kadın örgütlerinin yok sayıldığı politikaları, en önemlisi ise kadının Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Uluslararası Sözleşmeler ile güvence altına alınmış haklarına yönelik ihlallerin önünü açan çok tehlikeli bir gidişatı da izleyerek gündeme dahil oluyoruz. Tüm bu karamsar tabloyu yaşayan bizlerin son tanıklıkları ise artık bu metni hazırlayarak sağduyuya davet zorunluluğu noktasına getirdi. Suriye dış politikasının ülkeyi sürüklediği savaş atmosferi, Gaziantep'te, Şemdinli’de, Yüksekova’da ve Foça'da sivillere yönelik terör örgütü saldırıları yüreklerimizdeki acıyı tahammül edilemez bir noktaya taşıdı.
Değerli arkadaşlar;
Bizlerin Kadın Sivil Toplum Örgütleri olarak gönüllülük yoluyla sosyal sorumluluk alanında çalışmalar yaparken en önemli amacımız, üzerinde yaşadığımız topraklarda barış, huzur , sosyal adalet ve bireysel mutluluğun sağlanmasına katkı koymaktır. Federasyonumuza bağlı şubelerden ve e-mail adresimize gelen mesajlardan bu konuda bir “Kadın Duruşu“ sergilenmesini isteyen yoğun talepler oldu. Bu nedenle nüfusun %51'ni kadınların oluşturduğu ülkemizin ileri demokrasi adı altında kapitalist düzenin emir kulu olarak dış işlerinde görev almamasını ve içeride yaşanan dış kaynaklı besleme terörün önüne geçmede sivil inisiyatif de dahil tüm siyasi kurum ve devlet işbirliğinin sağlanmasını, bu düzene katkı koyan unsurların elimine edilmesini ve birlikteliğinin sağlanmasını talep etme sürecini başlatıyoruz.
Bu süreçte bizimle birlikte olma adına imzanızı koyar mısınız?
Sevgilerimle,
Canan GÜLLÜ
Başkan

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN