Alanya Kadın Haklarını Koruma Derneği açıldı

 Alanya Kadın Haklarını Koruma Derneği açıldı

 


Türkiye Kadın Haklarını Koruma Derneği
 Alanya Şubesi’nin açılışı bugünALTSO arkasında bulunan binasında gerçekleştirildi. Derneğin açılış töreninde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Ak Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi’nin ilçe yöneticileri, kadın kolları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda katılımcı yer aldı. 

‘KADINLAR ÖRGÜTLÜ GÜZEL’
Derneğin kurucu başkanı Gaye Coşkun yapmış olduğu konuşmasında derneğin kuruluş amacına ilişkin bilgiler verdi. Yanı sıra kadın hakları mücadelesinin önemine dikkat çekti. Gaye Coşkun’un ardından kürsüde Türkiye Kadın Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Necmiye Özkulyerini aldı. 1954 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden derneğin Alanya şubesinin açılması noktasında duymuş olduğu mutluluğu ifade ederek “Kadınlar örgütlü güzel” dedi. 


‘TOPLUMSAL MÜCADELE KAZANDIRIR’
Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü de derneğin açılışında kadınları yalnız bırakmadı. Kürsüde gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında Türkiye gerçekliklerine dikkat çekerken mücadele edebilmek adına bir arada güçlü ve umutlu olmanın önemine vurgu yaptı. Güllü’nün konuşmasına “Toplumsal mücadele kazandırır” cümlesi damga vurdu. Kaynak: https://www.yenialanya.com/alanya/alanya-kadin-haklarini-koruma-dernegi-acildi-h342577.html?fbclid=IwAR04mCKt8m84P5RN2Lutw4GrmpnqiDetdN9onxicaxU0M-BF___iLrn6hvM

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN