Beşiktaş'ta Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Protokolü İmzalandı

Beşiktaş'ta Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Protokolü İmzalandı

Beşiktaş Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş., Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ve DİSK Genel- İş İstanbul 1 No’lu Şube arasında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Protokolü imzalandı.

İmza törenine Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç, Beltaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayça L. Akpek, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ve DİSK Genel- İş İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan katıldı. Taraflar bu protokol ile şiddetsiz ve daha eşit bir Beşiktaş için çalışacaklarını kamuoyuna ifade etti.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Protokolü kapsamında; Beşiktaş Belediyesi çalışanlarına, kadın erkek eşitsizliğinin giderilmesi ve kadına şiddettin önlenmesi konusunda eğitimler verilecek. 

Törende konuşan Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç, “Gazi Mustafa Kemal Atatürkbu ülkeyi kurarken kadın hakları konusunda önemli çalışmalara imza attı. Maalesef şu an ülkemizde yaşananları üzülerek gözlemliyoruz. Bugün burada Canan Hanım ve Ayça Hanım benim adıma imza atacak. Güzel şeylere vesile olmasını umuyorum. Hayırlı olsun” dedi. 

DİSK Genel- İş İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan ise,”Kadına şiddet uygulayan erkeklerin maaşından kesilecek. Beşiktaş Belediyesi bu konuda öncü olacak” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: https://www.istanbulses.com/belediyeler/besiktas-ta-toplumsal-cinsiyet-esitligi-protokolu-imzalandi-h49384.html?fbclid=IwAR3vMqvevYtUeGTjk4wuMeZrpIgHpxRst5BJTWDAmYBZYt0xohihspkRBUk

 

HABERLER&DUYURULAR

PAYLAŞILAN DOSYALAR

ÜYESİ OLDUĞUMUZ PLATFORM

DESTEK İÇİN