Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, bugünkü yazısının ilgili bölümünde, feministlerin ezanı ıslıkladığını yazarak, kadınlara "ucube"demişti.

Süleyman Özışık, Facebook'tan açıklama yaparak geri adım attı. Kadın eylemcilerden özür dileyen Özışık'ın paylaşımı şöyle:

SÜLEYMAN ÖZIŞIK NE YAZMIŞTI? 

"Diktatörün ülkesi...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de yapılan yürüyüşü izlediniz değil mi? Binlerce kadın İstiklal Caddesi’ni hıncahınç doldurmuş ve sözde kadın hakları konusunda duyarlılık kasıyor.


Büyük bir kısmı önce koro hâlinde ve anıra anıra Recep Tayyip Erdoğan’a uyarladıkları sloganlar atıyor. Ellerindeki mide bulandırıcı cinsel içerikli pankartlar ise en az kendi suretleri kadar iğrenç.


Buraya yazmak hayâ ve edep ister.
O sırada ezan okunuyor ve bu ucubeler, okunan ezanı susturmak için ıslık çalmaya başlıyor. Yuhalayanlar, küfredenler, çığlık atanlar ve düdük çalanlar ezan okunmaya devam ettikçe âdeta öfke nöbetleri geçiriyor. Bütün bunlar azılı diktatör denilen adamın ülkesinde yaşanıyor.


İçimden bazı şeyler söylüyorum ama buraya yazmayacağım!
Ayıp olur!"

 

 

Kaynak: https://www.gercekgundem.com/guncel/77142/turkiye-gazetesi-yazari-geri-adim-atti-eylemcilerden-ozur-dilerim?fbclid=IwAR10W-doa2keqFNlqbEeAVK_mw27odRtSXdfku6YV9CLj0_qYGayKfW1Muw