News

16 December 2022

Dezavantajlı Gruplar İçinde Gösterdiğiniz Kadınlar Bu Toplumun Yarısını Oluşturuyor

Bodrum’da Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı programında “Kimseyi Geride Bırakmamak” başlıklı oturumda konuşan Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Türkiye’de kasım ayı sonu itibariyle 349 kadının katledildiği sürecin ana nedeninin kadın politikasızlığı olduğunu ve toplumsal cinsiyet eşitsizliği üst başlığından kaynaklandığını söyledi.

Detail
14 December 2022

Ankara’ya Göre Duruşma Tarihi Öne Çekilmeli

Bu ülkede ahlakı, vicdanı, kalbi, çoluğu çocuğu, içinde gerçekten Allah korkusu olan herkesin günlerdir canı yanıyor. Nedeni İsmailağa’ya bağlı Hiranur Vakfı’ndaki istismar, yani 6 yaşındaki H.K.G.’nin evlendirilmesiyle başlayan sayısız sapkınlık iddiaları!

Detail
14 December 2022

2022 ARALIK 1.HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ YAYINLANDI

6 yaşında bir çocuk. 6 Y-A-Ş-I-N-D-A ! Hangi vicdan, hangi ahlak, hangi akıl, hangi din 6 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesini kabul eder? Bu apaçık çocuk istismarıdır. Hiçbir koşulda normalleştirilemez, görünmez kılınamaz, cezasız bırakılamaz.

Detail
11 December 2022

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’ndan Bakan Yanık’a İstifa Çağrısı

Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızının 6 yaşındayken istismara uğradığının ortaya çıkmasının ardından, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ı istifaya davet etti.

Detail
11 December 2022

İstismar Soruşturmasında 'Ağır İşleyen' Sürece Tepki

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, Hiranur Vakfı’nda yaşanan ve Türkiye’nin gündemine oturan cinsel istismarı değerlendirdi.

Detail
11 December 2022

Türkiye Lanetledi! ‘Kabul edilemez, affedilemez’

İsmailağa Cemaati’nde H.K.G.’nin 6 yaşındayken, 29 yaşındaki Kadir İstekli ile ‘evlendirilerek’ yıllarca cinsel istismara maruz kalmasının ortaya çıkması sonrası Türkiye ayağa kalktı. Yıllarca süren istismarın ‘kabul edilemez ve affedilemez’ olduğu vurgulanırken, istenen cezalar da ortaya çıktı.

Detail