News

05 December 2022

Bunun Adı Çocuk Hakları İhlalidir

Melike Arıbaş'ın ayrıldığı nişanlısı tarafından öldürülmesiyle çocuk gelin tartışması yeniden gündeme geldi. İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Avukat Aşkın Topuzoğlu ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, konuyu Cumhuriyet'e değerlendirdi.

Detail
28 November 2022

Meta Türkiye ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu StopNCII.org’u Türkiye’de Hayata Geçirdi

Meta Türkiye ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu izinsiz paylaşılan mahrem görüntüler dahil olmak üzere, zararlı içeriklerin yayılmasını engellemek için global çapta hizmet veren StopNCII.org’u Türkiye’de de hayata geçirdi.

Detail
28 November 2022

Kadıköy Belediyesi ile “Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı“ İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kadıköy Belediyesi ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) arasında ‘Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’ projesi için iş birliği protokolü imzalandı.

Detail
28 November 2022

UN Women Türkiye, Yakın Partner Şiddetine Karşı Sesini Yükseltenleri Gazhane’de Bir Araya Getirdi

UN Women Türkiye, yakın partner şiddetine karşı sesini yükseltenleri Gazhane’de bir araya getirdi. Etkinliğin moderatörlüğünü, UN Women Türkiye İyi niyet Elçisi Demet Evgar yaptı.

Detail
28 November 2022

AYDEM'den Kadına Şiddete Faturalı Farkındalık

AYDEM Perakende ve Gediz Perakende, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından küresel ölçekte düzenlenen '16 Günlük Aktivizm - Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası' kapsamında farkındalık için elektrik faturalarında Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Acil Yardım Hattı'nın iletişim bilgilerine yer verdi.

Detail
28 November 2022

TKDF'den İş Yerinde Kadına Yönelik Taciz ve Şiddetle Mücadeleyi İçeren Protokole Destek Çağrısı

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO) çalışma yaşamında kadına yönelik şiddet ve tacizin önlenmesi amacıyla kabul ettiği "ILO C190 Sözleşmesi"nin, iş yerinde kadın erkek eşitliği üzerine kurulu düzen için fırsat olduğunu belirtti.

Detail