News

29 October 2021

Kadınlar İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyor!

Baroların kadın ve çocuk hakları merkezlerinin temsilcileri, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ev sahipliğinde 22-23-24 Ekim 2021 tarihinde İzmir’de düzenlenen “Türkiye’de Kadına Şiddetin Önlenmesine İlişkin Savunuculuk, Politika Üretimi ve İyi Örnekler Çalıstayı”nda bir araya geldi.

Detail
27 October 2021

"Türkiye’de Arayan Erkek Olmaz"

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesinde kadınlar için acil yardım hatları var. Kolombiya’da bu hatlara yenisi eklendi. Bu kez acil yardım hattı erkeler için kuruldu.

Detail
27 October 2021

Foça Belediyesi Örnek Bir Protokole İmza Attı

Foça Belediyesi, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile Acil Yardım Hattı İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

Detail
18 October 2021

Şiddet Artıyor, Daha Çok Sığınak Yapılmalı

Kadın cinayetleri ve erkek şiddet her geçen gün artarken iktidar ise kadınları korumuyor. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, sığınak sayısının yetersizliğine dikkat çekti.

Detail
18 October 2021

“Aranmaz Dediğimiz Yerlerden De Talepte Bulunulması En Sevindiğimiz Şey

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’ndan gelen çağrıların farklı şehir ve ülkelerde yaygınlaştığını belirterek, “Bu infografiklerin içinde en çok sevindiğimiz de aranmaz dediğimiz yerlerde erkeklerin babaların kardeşlerin de kız ya da ablamız şiddet görüyor yardımcı olun diye talepte bulunulması” dedi.

Detail
18 October 2021

Canan Güllü, İZGİM Açılışında

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ile kadınların korunması ve desteklenmesi için işbirliği yapan ve İZGİM’in açılışı için İzmit’e gelen Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü İZGİM açılışında Hürriyet’i yalnız bırakmayacak.

Detail