News

10 July 2021

Elmalı Davası’nda gözden kaçanlar

Antalya’nın Elmalı ilçesinde yaşanan ve tüm Türkiye’nin tepkisine yol açan iğrenç olayda bu iki talihsiz çocuk neden hâlâ devlet koruması altına alınmadı?

Detail
10 July 2021

Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden 1 Temmuz'da çekiliyor, kadın örgütleri tepkili

Türkiye, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi'nden 1 Temmuz'da çekilmiş olacak. Kadın örgütleri, Danıştay'ın aldığı 'ret kararı'na da tepki gösterdi.

Detail
10 July 2021

Türkiye, İstanbul Sözleşmesi’nden resmi olarak ayrıldı

Türkiye, kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen ve kadına yönelik şiddeti önlemeyi amaçlayan uluslararası sözleşmeden resmi olarak ayrıldı.

Detail
10 July 2021

Kadınlar kararlı: Direnç kırma eylemini tanımıyoruz

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı karar doğrultusunda Avrupa Konseyi, bugün Türkiye’yi İstanbul Sözleşmesi grubundan çıkardı. Sözleşmenin yürürlükten kalkmasına ilişkin Türkiye Kadın Dernekler Federasyonu Başkanı Canan Güllü ve Kadınlarla Dayanışma Vakfı Avukatı Arzu Aydoğan TELE1’e konuştu.

Detail
23 March 2021

İstanbul Sözleşmesi Yürürlüktedir.

20 Mart tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nın anayasal ve yasal dayanağı yoktur. Cumhurbaşkanına verilmiş olan bu onay işleminin öncelikle bir kanuna dayanması gerekir.

Detail
06 March 2021

Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü Canan Güllü'ye Verildi

Bu yıl 15.si takdim edilecek olan Dışişleri Bakanı Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü 31 yıldır kadınların insan haklarından faydalanabilmeleri için kararlı çalışmalar yürüten Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’ye verildi.

Detail