News

10 July 2021

Kadınlardan yargı paketine "Bıktık artık" tepkisi

TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edilen 27 maddelik yargı paketi içindeki bir düzenleme cinsel istismar, tecavüz ve işkence gibi suçlar için somut delil şartı getiriyor. Kadın örgütleri tepkili.

Detail
10 July 2021

Cumhurbaşkanı'nın davetini geri çevirmiş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, görüşme davetini ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından “Yılın Cesur Kadını” ödülü verilen Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü geri çevirdi.

Detail
10 July 2021

TBMM'nin "çocuk istismarı"yla sınavı

Çocuğun cinsel istismarı suçunda tutuklama için "somut delil" şartı öngören 4. yargı paketi TBMM Genel Kurul gündeminde. İstismarın önünü açtığı gerekçesiyle pakete eleştiriler büyüyor.

Detail
10 July 2021

TKDF Başkanı Canan Güllü: İstismarın madde madde anlatılması çocuk pornografisini destekler.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, Elmalı Davasında çocuğun yüksek yararı gözetilmeksizin, çocuğun istismarını anlatan görsellerin ve ifadelerin paylaşılmasından duyduğu rahatsızlığı ve kaygıyı halktv.com.tr’ye değerlendirdi.

Detail
10 July 2021

Canan Güllü: Hükümet eşitliği kabul etmiyorsa, biz de hükümeti kabul etmiyoruz

Türkiye, 1 Temmuz itibariyle İstanbul Sözleşmesi'nden çekiliyor. Konuyla ilgili halktv.com.tr'ye açıklama yapan TKDF Başkanı Canan Güllü, "İstanbul Sözleşmesi’ndeki 4 P ilkesi yerel eliyle yapmaya çalışacağız. Devletin yapamadığını ‘halk politikası’ olarak biz hayata geçireceğiz. Hükümet eşitliği kabul etmiyorsa, biz de hükümeti kabul etmiyoruz. İsyanımız ve mücadelemiz devam edecek" dedi.

Detail
10 July 2021

Kadınlardan Meclis’e çağrı: Cinsel istismar, ‘somut delil’ aranan suçların dışında tutulsun

Kadınlardan Meclis’e çağrı: "Cinsel istismar, ‘somut delil’ aranan suçların dışında tutulsun." 4. yargı paketine göre ‘cinsel saldırı’, ‘çocuğun cinsel istismarı’ gibi suçlarda da tutuklama için 'somut delil' aranacak. Kadın örgütleri istismarla ilişkili suçların kapsam dışı olmasını istiyor.

Detail