Ortak yayının reklam gelirleri için Canan Güllü'den öneri

15 June 2019

Ortak yayının reklam gelirleri için Canan Güllü'den öneri

TKDF Başkanı Canan Güllü pazar günü yapılacak olan Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım ortak yayınının reklam gelirlerinin bir kısmının çocuk istismarı ve kadına şiddet konusunda çalışan TKDF kurumlarına verilmesini istedi.

Ekrem İmamoğlu'nun reklam gelirlerini faydalı kurumlara aktaralım açıklamasını değerlendiren Güllü, şu açıklamayı yaptı:

Turkiye Kadin Dernekleri Federasyonu bunyesinde 6 yildir Kadina siddet ve cocuk istismarı konusunda magdura destek odakli calismalar yurutmekte olan Acil Yardi Hattı Özel sektor destegiyle bügünlere gelmiştir.
Bugune kadar 57.912 kisi aradı Sorunlarina cozum adina hukuki ve Psikolojik destek saglandı.Kadin istihdami konusunda ozel sektor isbirlikleri saglandi.Yeni evleri icin esya destegi ,cocuklari icin egitim destegi saglandı"

 

Kaynak: Medya Faresi

Click to read more

Other News

11 December 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detail
17 December 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detail
02 November 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detail