TÜKD'den 33. yıl çağrısı: 'Atatürk'ten taviz vermeyelim'

28 January 2021

TÜKD'den 33. yıl çağrısı: 'Atatürk'ten taviz vermeyelim'

Üniversiteli Atatürkçü, devrimci ve cumhuriyetçi kadınların toplumsal duyarlılığı artırmak ve Türkiye'nin kronikleşmiş meselelerine dair kadınların sözünü söylemek adına bir araya gelerek kurdukları Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'nin (TÜKD), 33. yıl dönümünü geçmiş senelerde gerçekleştirilen kutlama buluşmalarının aksine çevrim içi şekilde kutladı.

1998 yılında kurulduğu günden beri Atatürk devrimlerine sahip çıkan kadınların sesi olan TÜKD, 33 yıllık geçmişinde Antalya'da toplumun hafızasına kazınmış ve toplumun her kesiminden beğeni almış projeleri ve atılımları ile önemli bir kadın örgütü olarak varlığını sürdürüyor.

 

Kaynak: Akdeniz Gerçek

Click to read more

Other News

11 December 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detail
17 December 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detail
02 November 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detail