News

06 April 2023

TKDF Başkanı Canan Güllü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Bir Araya Geldi

TKDF Başkanı Canan Güllü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile bir araya gelerek, deprem sonrası süreçte yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Detail
30 March 2023

2023’te AKP Kadınları Gözden Çıkardı

2002’de kadınlar AKP’yi iktidara taşıdı, 2023’te AKP kadınları gözden çıkardı. AKP, 14 Ağustos 2001’de kuruldu. Ana propaganda konusu başörtüsü üzerinden inanç özgürlüğü oldu. AKP, 21 yıl sonra yüzde 1’lik destek için kadınların kazanılmış en temel haklarını pazarlık konusu yaptı.

Detail
30 March 2023

Pazarlık Konusu Değiliz!

Kadınlar, Yeniden Refah Partisi'nin AKP ile imzaladığı protokol metnine tepki gösterdi. İktidar, önce İstanbul Sözleşmesi’ni feshetti. Şimdi de kadınları şiddete karşı koruyan yasayı oy uğruna gözden çıkardı. AKP ile Yeniden Refah Partisi, “yasadan aile bütünlüğüne aykırı maddelerin ayıklanması” için protokol imzaladı. Önlenemeyen kadın cinayetlerinin altını çizen hukukçular ve siyasiler tepkili.

Detail
17 March 2023

Kadın Cinayetlerinin ‘şüpheli’ Yüzü

Kadın cinayetlerinin ‘şüpheli’ yüzü... Katillerin ifadesi hep aynı: Balkondan düştü. Geçtiğimiz aralıkta İstanbul Esenyurt’ta Meral Ç., ocak ayında Bakırköy’de Nazan A., geçtiğimiz hafta da Bursa’da kocası ile tartışan Ayşe K. balkondan düşerek hayatını kaybetti.

Detail
17 March 2023

Kadınlardan 6284 Tepkisi: "Can güvenliğimiz pazarlık konusu yapılıyor."

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmak için AK Parti’ye ilettiği şartlara kadın derneklerinden tepki geldi: "Kadınların can güvenliği seçim pazarlıklarının konusu haline getiriliyor."

Detail
17 March 2023

Canan Güllü: İktidar Taliban Yoldaşlığına Oynuyor

CHP Kadın Kolları Başkanı Nazlıaka ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Güllü, Yeniden Refah Partisi’nin 6284 No’lu yasa ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi: “Gücümüz karşısında duramazsınız.”

Detail