Bizden Haberler

23 Nisan 2023

Kadın Haklarını Koruma Derneği 23 Nisan Mesajı

Kadın Haklarını Koruma Derneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajını yayınladı.

Detay
23 Nisan 2023

Çamlıca Kız Liseliler Derneği 23 Nisan Mesajı

Çamlıca Kız Liseliler Derneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajını yayınladı.

Detay
17 Nisan 2023

Cinayetin Üstünü ‘Düştü’ Diyerek Örtemezsiniz

Erkeklerin kadınlara uyguladığı şiddet can almaya devam ediyor. Sadece son 2 yılda 93 kadının ‘yüksekten düşerek’ yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Detay
17 Nisan 2023

HÜDA PAR'ın Vaatlerine Tepki Büyük: Kapatılma Nedeni

HÜDA PAR’ın seçim beyannamesinde şeriat vaat edilmesi tepki çekti. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü “Türkiye’de kadınlar hem kurtuluş mücadelesine hem Cumhuriyetin kuruluşuna imza attılar” dedi.

Detay
14 Nisan 2023

Kadınlar, Adli Yardım Sistemine Erişebiliyor mu?

Türkiye’deki iyileştirme çabalarına rağmen, özellikle kadınların ve güç koşullardaki veya özel ihtiyaçları olan kişi veya grupların adli yardıma erişiminde ciddi sorunlar mevcuttur. Bu nedenle yargılama öncesi hukuksal danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini de kapsayan kanun yolu masrafları sigortasının sosyal güvenlik sistemine dahil edilmesi sorunu kökten çözecek diye düşünüyorum.

Detay
14 Nisan 2023

Canan Güllü: “Deprem, toplumsal cinsiyet eşitsizliği alanında da deprem yarattı”

Gazeteciler Cemiyeti’nde, 9. Köy Haber Merkezi Projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerin bu haftaki konuğu, “Deprem ve Kadın” konulu söyleşiyle Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü oldu. Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nde gerçekleşen söyleşide 11 ilde gerçekleşen deprem felaketinde kadınların yaşadıkları zorlukları anlatan Güllü, 2 aylık süreçte yaşananları ve yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Detay