اخبار

21 فوریه 2023

‘Mor Yerleşke’ Konteynerleri için Çalışmalar Sürüyor

İzmit Belediyesi ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) iş birliğinde kurulacak ‘Mor Yerleşke’ konteynerleri için görüşmelere devam ediyor.

جزئیات
19 فوریه 2023

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet: "İnsan onuruna yakışır tam kapsamlı bir çadır kent kuruyoruz."

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Adıyaman’a Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü öncülüğüyle; onların özel sektör iş birliğiyle "Mor Yerleşke" adı verilen iki konteyner getireceğiz. Bu konteyner içerisinde kadınlara ve çocuklara psikososyal destek verebileceğimiz psikologlarımızla, kreş öğretmenlerimizle, alanında uzman insanlarla çalışacağız.

جزئیات
06 فوریه 2023

2023 Ocak Ayı Kadın Cinayetleri Verileri Yayınlandı

Ocak ayında 19 ilden 36 kadın katledildi.

جزئیات
06 فوریه 2023

BBN Türk’te Dilek Olgun ile Haftasonu - Kadın Haklarını Koruma Derneği

BBN Türk’te Dilek Olgun ile Haftasonu Programı’nda Federasyon’umuzun üye derneklerinden Kadın Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Av. Hilal Gültepe kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler paylaştı.

جزئیات
06 فوریه 2023

TKDF Acil Yardım Hattına Geçen Yıl 5 Bin 15 Kadın Şiddet Çağrısı Yaptı

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), kadınlara yönelik şiddeti önlemek için hayata geçirdiği acil yardım hattını, son bir yıl içinde 5 bin 15 kişinin aradığını açıkladı. TKDF,2022'de kayıt açılan bin 527 vakanın bin 103'ünün ev içi şiddet, bunların 763'ünün de eş şiddeti ihbarı olduğunu bildirdi.

جزئیات
06 فوریه 2023

İzmir’de İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi: Kadın ve İktisat Forumu

"Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, kadının hayatta güçlü şekilde var olması hedefinin, günümüzdeki örnek isimleriyle, geleceğe imzamızı attık."

جزئیات