News

27 January 2023

Devlet Gözetiminde iken Kaybolan Tecavüz Mağduru Çocuğu Yazan Gazeteci Hale Gönültaş’a Soruşturma ve Baskı

Kısa Dalga yazarı Hale Gönültaş hakkında çocuk yurdunda kalan kız çocuğunun kaybolmasına ilişkin haber nedeniyle, bir polis memurunun suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı. Polis memuru, Gönültaş’ın yanı sıra mağdur kızın annesi ve Kadın Dernekleri Federasyonu'ndan da şikayetçi oldu ve "sırf bir kadının iddiası ile devletin bu kadar yıpratılması kabul edilemez" dedi. Gönültaş'ın evine gelen iki polis ise tehditkar ifadelerde bulundu.

Detail
19 January 2023

TKDF Başkanı Canan Güllü, İstanbul Sözleşmesi'ne Dikkat Çekti: "Diyor ki İnsan Haklarına Dikkat Et, Ayrımcılık Yapma!"

Erdoğan’ın imzasıyla çıkılan İstanbul Sözleşmesi’nin başörtüsüne güvence sağladığını vurgulayan Güllü, “Sözleşme diyor ki; insan haklarına dikkat et, ayrımcılık yapma. Bu sözleşmeden vazgeçen iktidar diyor ki ‘Anayasa’da ben kadınlara insan haklarını sağlayacağım’.…İktidar hem nalına hem mıhına, canı istediğinde istediği şekilde hayatına, siyaset hayatına devam etmeye çalışıyor” dedi.

Detail
18 January 2023

2023 OCAK 1.HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ YAYINLANDI

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİNE H-A-Y-I-R DİYORUZ. Çünkü; bu teklif Anayasa’da açıkça vurgulanan Laiklik ilkesine, eşitlik ve ayrımcılık yapmama ilkelerine aykırıdır.

Detail
13 January 2023

Antalya Büyükşehir'den Çalışma Yaşamında Şiddeti ve Tacizi Önlemeye Yönelik İmza

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ILO 190 Sayılı Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi’ni imzalayan Türkiye ve dünyadaki ilk yerel yönetim oldu.

Detail
13 January 2023

TKDF’den Parti Liderleri ve Milletvekillerine 'ANAYASA' Çağrısı

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), siyasi parti genel başkanları ve milletvekillerine mektup göndererek başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliğine ‘hayır’ demeleri çağrısında bulundu.

Detail
09 January 2023

Anayasa Değişikliğine İtiraz Dilekçesi Yayınlandı

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ne HAYIR Diyoruz ve kamuoyu çağrısında bulunuyoruz.

Detail