أخبار

10 تموز 2021

‘Israrlı takip’e ceza başka bahara

TKDF Başkanı Canan Güllü, 'ısrarlı takibin suç haline getirilmesi'nin komisyondan geçip Meclis'e kadar getirildiğini, Adalet Bakanı Gül ile görüşmelerinde bakanın kendisine 'Engeller var' dediğini belirtti.

التفاصيل
10 تموز 2021

Hepsinin açıklamaları tepki çekmişti... Erdoğan o isimlerle 'kadına şiddet'i konuştu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadına şiddet konusunda tepkilerin odağı olan açıklamalarda bulunan isimlerle kadına şiddet konulu bir toplantı düzenledi.

التفاصيل
10 تموز 2021

‘İstanbul Sözleşmesi yoksa CEDAW 35 var’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle geri çekilen İstanbul Sözleşmesi’ni temel alan “Mor Zirve Toplantıları’nı başlattı.

التفاصيل
10 تموز 2021

Kadınlardan yargı paketine "Bıktık artık" tepkisi

TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edilen 27 maddelik yargı paketi içindeki bir düzenleme cinsel istismar, tecavüz ve işkence gibi suçlar için somut delil şartı getiriyor. Kadın örgütleri tepkili.

التفاصيل
10 تموز 2021

Cumhurbaşkanı'nın davetini geri çevirmiş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, görüşme davetini ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından “Yılın Cesur Kadını” ödülü verilen Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü geri çevirdi.

التفاصيل
10 تموز 2021

TBMM'nin "çocuk istismarı"yla sınavı

Çocuğun cinsel istismarı suçunda tutuklama için "somut delil" şartı öngören 4. yargı paketi TBMM Genel Kurul gündeminde. İstismarın önünü açtığı gerekçesiyle pakete eleştiriler büyüyor.

التفاصيل