أخبار

02 كانون الثاني 2021

Elektronik kelepçe izleme merkezi faaliyete geçecek

Adalet ve İçişleri bakanlıkları arasında imzalanan protokolle kurulan 1000 kapasiteli elektronik kelepçe izleme merkezinin bu ay faaliyete geçeceği bildirildi.

التفاصيل
31 ديسمبر 2020

Kadına şiddetle mücadele için sesini yükseltiyor

Küresel güzellik devi Avon, tüm dünyayı cinsiyet temelli şiddeti çevreleyen sessizliği bozmaya çağırıyor. Bu çağrı, yıl başındaki karantinalar sırasında aile içi şiddet vakalarının yüzde 20 arttığı sonucundan yola çıkarak ikinci kısıtlama sürecinde kadına yönelik şiddet vakalarının yeniden artışa sebep olacağı endişesinden yola çıkarak yapıldı.

التفاصيل
17 ديسمبر 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

التفاصيل
11 ديسمبر 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

التفاصيل
03 شهر فبراير 2020

Şehir Hepimizin (158)

Canan Güllü ile Aile İçi Şiddet Hattı ve İstanbul Sözleşmesi

التفاصيل
15 يونيو 2019

Ortak yayının reklam gelirleri için Canan Güllü'den öneri

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, pazar günü yapılacak olan ortak yayının reklam gelirlerinin bir kısmının kadına şiddet ve cocuk istismarını önleme çalışmaları için değerlendirilmesini istedi ÖZEL)

التفاصيل