Hizmetler

İş birliği protokolü kapsamında Ankara Barosuna bağlı Gelincik Merkezi aracılığıyla kadınlara, yasal hakları, hukuki süreçler, karşılaşılan engeller, çözümler gibi çeşitli konularda eğitim verilecek. Eğitim içeriği, Gelincik Merkezi tarafından, eğitim tarihleri ise tarafların karşılıklı mutabakatı ile belirlenecek.

Ankara Barosu Başkanlığınca, TKDF'nin yönlendirdiği kadın ve çocuklara hukuki danışmanlık hizmeti sunulacak. TKDF'ye başvuran kadın ve çocukların hukuki işlem yapmak üzere avukata ihtiyaç duyması ve Ankara Barosunca belirlenen gerekli şartları taşımaları halinde Gelincik Merkezi'nden avukat görevlendirilecek.

TKDF'nin yükümlülükleri kapsamında da başvuran danışanların aleyhlerine açılmış davaları takip edebilmek, haklarını arayabilmek için yasal işlem başlatmak isteyenler ve ücretsiz avukat talebinde bulunanlar, Ankara Barosu Gelincik Merkezi'ne yönlendirilecek.

Federasyon çalışanları, başvuran kadın ve çocukları, Ankara Barosu Eğitim Merkezi'nde ve Ankara Batı Adliyesinde bulunacağı gün ve saatler konusunda bilgilendirecek, danışmanlık hizmeti verilecek. Gün ile ilgili gerekli organizasyonları yaparak, bilgileri makul süre içerisinde Gelincik Merkezi tarafından görevlendirilmiş avukatlara iletecek.

Hukuki danışmanlık 

80 baro ve baroların kadın hakları ve çocuk hakları merkezleri üzerinden:

·      Antalya Barosu

·      Ankara Barosu 

·      Gaziantep Barosu 

·      Trabzon

·      İzmir

·      Aydın 

·      Samsun

·      Sinop

·      İstanbul

·      İzmir

·      Diyarbakır 

·      Elazığ

·      Nevşehir

·      Edirne

·      Tekirdağ

·      Şanlıurfa Baroları ile işbirliği yapıldı.