Bizden Haberler

30 Ocak 2023

Millet İttifakı’nın Mutabakat Metni Açıklanıyor

Millet İttifakı’nın Mutabakat Metni açıklanıyor.

Detay
28 Ocak 2023

2022 Yılı Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı İnfografikleri Yayınlandı

2022 yılı Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı infografiklerini sizlerle paylaşıyoruz. 1 yılda 5.015 kişi, kuruluşundan bu yana ise 87.268 çağrı gelmiştir.

Detay
27 Ocak 2023

2021 - 2022 Yılı Kadın Cinayeti Verileri Yayınlandı

Artan kadın cinayetlerinin sebebi kadın politikasızlığı ve onun yarattığı toplumsal cinsiyet eşitsizliğidir. Türkiye’de 2021 yılında 348, 2022 yılında 381 kadın erkek şiddeti ile katledildi. Buna rağmen failler “iyi hal indirimlerinden” faydalanmaya devam ediyor.

Detay
27 Ocak 2023

Devlet Gözetiminde iken Kaybolan Tecavüz Mağduru Çocuğu Yazan Gazeteci Hale Gönültaş’a Soruşturma ve Baskı

Kısa Dalga yazarı Hale Gönültaş hakkında çocuk yurdunda kalan kız çocuğunun kaybolmasına ilişkin haber nedeniyle, bir polis memurunun suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı. Polis memuru, Gönültaş’ın yanı sıra mağdur kızın annesi ve Kadın Dernekleri Federasyonu'ndan da şikayetçi oldu ve "sırf bir kadının iddiası ile devletin bu kadar yıpratılması kabul edilemez" dedi. Gönültaş'ın evine gelen iki polis ise tehditkar ifadelerde bulundu.

Detay
19 Ocak 2023

TKDF Başkanı Canan Güllü, İstanbul Sözleşmesi'ne Dikkat Çekti: "Diyor ki İnsan Haklarına Dikkat Et, Ayrımcılık Yapma!"

Erdoğan’ın imzasıyla çıkılan İstanbul Sözleşmesi’nin başörtüsüne güvence sağladığını vurgulayan Güllü, “Sözleşme diyor ki; insan haklarına dikkat et, ayrımcılık yapma. Bu sözleşmeden vazgeçen iktidar diyor ki ‘Anayasa’da ben kadınlara insan haklarını sağlayacağım’.…İktidar hem nalına hem mıhına, canı istediğinde istediği şekilde hayatına, siyaset hayatına devam etmeye çalışıyor” dedi.

Detay
18 Ocak 2023

2023 OCAK 1.HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ YAYINLANDI

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİNE H-A-Y-I-R DİYORUZ. Çünkü; bu teklif Anayasa’da açıkça vurgulanan Laiklik ilkesine, eşitlik ve ayrımcılık yapmama ilkelerine aykırıdır.

Detay