Bizden Haberler

30 Mart 2023

Pazarlık Konusu Değiliz!

Kadınlar, Yeniden Refah Partisi'nin AKP ile imzaladığı protokol metnine tepki gösterdi. İktidar, önce İstanbul Sözleşmesi’ni feshetti. Şimdi de kadınları şiddete karşı koruyan yasayı oy uğruna gözden çıkardı. AKP ile Yeniden Refah Partisi, “yasadan aile bütünlüğüne aykırı maddelerin ayıklanması” için protokol imzaladı. Önlenemeyen kadın cinayetlerinin altını çizen hukukçular ve siyasiler tepkili.

Detay
17 Mart 2023

Kadın Cinayetlerinin ‘şüpheli’ Yüzü

Kadın cinayetlerinin ‘şüpheli’ yüzü... Katillerin ifadesi hep aynı: Balkondan düştü. Geçtiğimiz aralıkta İstanbul Esenyurt’ta Meral Ç., ocak ayında Bakırköy’de Nazan A., geçtiğimiz hafta da Bursa’da kocası ile tartışan Ayşe K. balkondan düşerek hayatını kaybetti.

Detay
17 Mart 2023

Kadınlardan 6284 Tepkisi: "Can güvenliğimiz pazarlık konusu yapılıyor."

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmak için AK Parti’ye ilettiği şartlara kadın derneklerinden tepki geldi: "Kadınların can güvenliği seçim pazarlıklarının konusu haline getiriliyor."

Detay
17 Mart 2023

Canan Güllü: İktidar Taliban Yoldaşlığına Oynuyor

CHP Kadın Kolları Başkanı Nazlıaka ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Güllü, Yeniden Refah Partisi’nin 6284 No’lu yasa ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi: “Gücümüz karşısında duramazsınız.”

Detay
17 Mart 2023

"Türkiye’de kadınlar için mümkün olanı yapmadan bu dünyadan gitmek istemiyorum."

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, "Kendi tercihlerini kendileri yapan, ideolojisi dinsel inançları üzerinde kimsenin söz söyleyemeyeceği, sokakların geceleri de kadınlara ait olduğu, istihdamın sürdürülebilmesi adına önlemlerin alındığı bir Türkiye mümkün. Bu çok mümkün ve bu mümkünü yapmadan bu dünyadan gitmek istemiyorum. ‘Bu kadar uzun yıllar’ dediniz ya benim de tek böyle bir talebim var. Bu kadar uzun yıldan sonra finali de görmek istiyorum" diye konuştu.

Detay
12 Mart 2023

2023 Şubat Ayı Kadın Cinayetleri Verileri Yayınlandı

2023 Şubat Ayı Kadın Cinayetleri Verileri yayınlandı. Şubat ayında 15 ilden 17 kadın katledildi.

Detay